Dobré dopoledne, je středa 21.8.2019, 9:02. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.
Detail

Bábinky v létě

2018-09-06 07:54:25

Květen byl pro bábinky poměrně oddychovým měsícem – kromě pravidelného setkání na Křenovce nikam necestovaly, jedinou akcí tohoto měsíce byla oslava Dne matek v Leskovicích. Při této příležitosti se promítal film z našich předchozích výletů (podklady pro jeho vytvoření poskytla paní Jaruška Hradská, která všechny aktivity neúnavně fotografuje i natáčí). Do programu se tentokrát zapojily všechny přítomné bábinky, společně jsme si zacvičily a zazpívaly s doprovodem improvizovaných hudebních nástrojů. No a na klávesy zahrála opět „naše“ Jaruška.

Foto

Foto: Městys Radomyšl ©

Červen věnovaly bábinky nejenom svým zájmům, ale i práci pro veřejnost. Na začátku června se některé bábinky zúčastnily otevírání nového sportovního areálu u školy. Druhé červnové pondělí se zaměřily bábinky na zkrášlení městyse a pustily se do pletí záhonů před místním úřadem. Akci ukončily posezením na dvoře u M. Sojkové, která pro ně připravila vdolky a kávu. O další občerstvení se postaraly V. Janoušová a I. Poklopová. Deset dní poté pomáhaly bábinky při úklidu kostela před blížící se poutí. V posledním červnovém týdnu se bábinky vypravily na velký výlet do Západních Čech. Ten začal návštěvou parku Boheminium u Mariánských Lázní, prohlídkou kolonády v Mariánských Lázních, obdivováním zpívající fontány a vyhlídkovou jízdou výletním vláčkem. Poté pokračovaly do Chodové Plané, kde si po obědě v restauraci Ve skále prohlédly místní pivovar a pivní lázně. Poslední zastávka dne se uskutečnila ve Světcích u Tachova, kde si užily naprosto úžasnou prohlídku jízdárny. Velký dík místnímu průvodci!

Na svůj červencový výlet vyrazily bábinky i s vnoučaty. Navštívily známý Machův včelín v Krušlově a odtud pokračovaly do Hoslovic. Po prohlídce tamního mlýna se rozdělily na dvě skupiny – jedna se vydala na místní rozhlednu a druhá se šla podívat na koně. Výlet skončil v Radomyšli na Křenovce, kde na děti čekalo překvapení a oběd.

Srpen se nesl ve znamení kultury. Hned první srpnový den vyjely bábinky do divadla s otáčivým hledištěm v Týně nad Vltavou. Nejdříve si ovšem cestou prohlédly Vorařské muzeum v Purkarci a v Týně je čekala vyhlídková plavba lodí po Vltavě – průjezd plavebním kanálem a zpět. Poté následovalo divadelní představení W. Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Přestože v srpnu panovala tropická vedra, bábinky nic neodradilo a již za tři dny se vydaly do Hajan, kde si užívaly vystoupení jihočeské kapely Babouci. Za necelé tři týdny pak navštívily hrad Zvíkov. Nejprve absolvovaly prohlídku hradu s výkladem průvodkyně a večer na hradním nádvoří zhlédly divadelní představení Balada pro banditu. A aby toho nebylo málo, vypravily se poslední srpnový týden do Blatné, kde se zúčastnily Seniorských hrátek pořádaných Jihočeským krajem.

Bábinky z Radomyšle zkrátka nezastaví žádné rozmary počasí ani bolavé klouby. Už se těšíme, co nového nám přinese podzim.

Bábinky
Autor: Městys Radomyšl ©
Kontakty
ObecMěstys Radomyšl
Maltézské nám. 82
Radomyšl
387 31

Telefony:
724 181 633 (starosta)
383 392 108 (matrika)
383 392 219 (ekonom)
E-mail: obecradomysl@iol.cz

Úřední hodiny:
Pondělí: 7 - 11 12 - 15 hod.
Úterý: 7 - 11 12 - 15 hod.
Středa: 7 - 11 12 - 18 hod.
Čtvrtek: 7 - 11 12 - 15 hod.
Pátek: 7 - 11 hod.

IČO: 00251721
DIČ: CZ00251721
Č. účtu: 0680177319/0800

ID datove schranky: j49bbu5

Virtuální prohlídka
Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.radomysl.net
© Městys Radomyšl
Právní doložka
Editace